Bursların Koşulları Hakkında

KYK bursu ile birlikte alabilir miyim? Birden fazla burs alabilir miyim? Burslar geri ödemeli mi? Burs ücretleri ne kadar?

Bütün bu soruların tek bir cevabı yok! Her kurum kendi koşullarını belirliyor. Bazı kurumlar KYK bursuna bazıları kredisine bazıları ise hiçbirine izin vermiyor. Bundan dolayı başvurmak istediğin bursun koşullarını incelemelisin. Bursun geri ödemeli olup olmadığını, hangi eğitim seviyesindeki öğrencilere verildiğini, KYK bursu ile beraber, başka burslar ile aynı anda alınıp alınmadığını ya da diğer koşulları başvurmak istediğin bursun koşullarında bulabilirsin. Burs koşullarına da Burs Ara sayfasından ulaşabilirsin.
Başvurmak istediğin burs, şu an başvuru kabul ediyorsa bursa Burs Ara sayfasından ulaşabilir, başvur butonuna basarak bütün burs detaylarını ve koşullarını öğrenebilirsin.
E-Bursum | Türkiye'nin En Büyük Burs Platformu
E-Bursum | Türkiye'nin En Büyük Burs Platformu
Burs Ara

Her öğrenciye burs veriliyor mu?

Burs veren kurumların ayrı ayrı koşulları ve burs kontenjanları oluyor. Örneğin bazı kurumlar başarılı öğrencilere burs vermeyi tercih ederken bazıları sadece üniversiteye yeni başlayan öğrencilere burs veriyor.
Ayrıca, burs koşullarını sağlıyorsan bile burs alıp almayacağınız burs başvurusu yaptığınız kurumun burs kontenjanına bağlı. Bu yüzden burs kazanma olasılığı hakkında bir şey söylemek mümkün değil.
Burs Ara sayfasından bursların koşullarını inceleyebilir ve sonrasında burs başvurusu yapabilirsin. Burs Verenler sayfasından da burs veren kurumları görebilir ve inceleyebilirsin.
Last modified 1yr ago