Microfon nedir?

Kitlesel fonalama ile ilgili fazla bilgi için rehber.e-bursum.com'u inceleyebilirsin.

Microfon, E-Bursum'un, Türkiye'deki her gencin ihtiyaç duyduğu eğitim finansmanına erişebilmesi için oluşturduğu kitlesel fonlama projesidir. 18 yaşından büyük her birey eğitimine devam edebilmek veya eğitimle alakalı gereken her türlü ihtiyaç için kampanya oluşturabilir. Bu kampanyalar herkesin görebileceği şekilde sitemizde yayınlanır, böylece destek olmak isteyen bireyler destek sağlayabilir.

E-Bursum olarak 4 senedir burs verenlerle burs arayan öğrencileri bir araya getiriyoruz ve bu süreçte Türkiye'de vakıf, dernekler ve devlet tarafından verilen bursların yeterli olmadığı alanları gördük. Bu noktada bireylerin ve şirketlerin bu açığı nasıl kapatabileceğini düşünürken Microfon projesi ortaya çıktı. Microfon sayesinde bireyler ve kurumlar bir araya gelerek öğrencilerin eğitim finansmanı ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Öncelikli olarak bireysel destekçiler kampanya sahibinin ihtiyacını karşılamaya çalışacak. Daha sonra eğer uygun sponsor kurum bulunabilirse, öğrenci ve kurum eşleştirilip kurumun çeşitli destekleriyle kampanyanın daha hızlı tamamlanması sağlanacaktır.

Türkiye'de eğitim dikeyinde faaliyet gösteren ilk kitlesel fonlama platformu özelliği gösteren Microfon'un, öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmelerine ve hayallerini gerçekleştirebilmelerine yardımcı olmasını amaçlıyoruz.

Microfon'un avantajları nedir?

  • Bireysel Destekçilere Erişim Kampanya açanlar ilk olarak aile, arkadaş ve yakın çevrelerinden destek toplamaya başlayacak. Daha sonra Microfon sayesinde kampanyasını daha geniş kitlelere duyurarak Microfon bünyesinde bulunan destekçilere erişecek.

  • Kurumlara Erişim Uygun görülen durumlarda kampanyalara sponsor kurumlar bulunacaktır. Bu sayede kampanyanın hızla tamamlanması ve geniş bir kitleye erişmesi sağlacaktır.

  • Ekipten Destek 💜 Kampanya açarken yalnız değilsin. Kampanya Açma Rehberimiz sayesinde kampanyanı en doğru şekilde açmanı sağlıyoruz. Aynı zamanda kampanyan yayınlanmadan önce bizim onayımıza geliyor ve iyileştirilmesi gereken alanları sana raporluyoruz. Bu sayede kampanyan en fazla desteği toplayabilecek hale geliyor.